Karmy dla psów z chorobą wątroby

News

Chcesz mieć psa? Jeśli tak to musisz się zdecydować jaki psiak to ma być. Jeśli mieszkasz na wsi. To możesz się rozglądać za dużymi rasami. Bardzo często wybierane są takie, ponieważ pies w takim miejscu służy do obrony posesji. Szczekaniem informuje nas, że na podwórku ktoś jest. Znając swojego psa, będziemy potrafili rozróżnić czy idzie ktoś obcy, znajomy czy tylko szczeka bo jakiś inny pies to robi w okolicy.

Jeżeli mieszkasz w mieście to postaw na mniejszą rasę. Przede wszystkim będzie ci łatwiej się takim mniejszym opiekować. Nie robi on także tyle bałaganu i hałasu. W przypadku sporych gabarytów psa będziesz musiał go częściej wyprowadzać, ponieważ znacznie wolniej się męczą i potrzebują dużo ruchu. Małe psy są więc doskonałe dla tych, którzy mają mieszkania oraz mniejsze domy. Musimy jednak wiedzieć jak o takiego psa dbać, bez względu na to czy jest duży czy mały. Bardzo ważna jest wiedza jeśli nasz pies ma kłopoty zdrowotne. Niekiedy u popili pojawiają się problemy z wątrobą. W takiej sytuacji, trzeba zadbać o zbilansowaną dietę zwierzaka i podawać mu odpowiednie karmy. Jakie wybrać?
HILL'S Canine l/d oraz ROYAL CANIN Hepatic

Zarówno karma HILL`S jak i ROYAL CANIN jest przeznaczona dla psów dorosłych których nieprawidłowo funkcjonuje wątroba. Wątroba jest organem, który odgrywa w psim organizmie bardzo istotne funkcje. Usuwa ona toksyny i szkodliwe pozostałości metaboliczne, stanowi zapas energii, a także ma doskonałą zdolność regeneracji. Produkuje ona także żółć , która jest w procesie trawienia niezbędna. Zdolność regeneracji wątroby może być jednak zaburzona poprzez nieodpowiednią dietę u zwierzęcia. Dlatego podawanie pełnowartościowej i dobrze skomponowanej karmy naszemu pupilowi jest bardzo ważne. Składniki oby karm są bardzo wysokiej jakości oraz zawierają składniki odżywcze , które walczą z wszelkimi dysfunkcjami wątroby. Witaminy , które zawarte są w karmie HILL`S oraz ROYAL CANIN zabezpieczają wątrobę przed uszkodzeniami i zatrzymują skutki niepożądane reakcji utleniania. Za odpowiedni metabolizm tłuszczów w wątrobie dba w tym przypadku L-karnityna, zaś odpowiednio dobrana ilość białka zmniejsza do minimum obciążenie wątroby. Zawarte w karmie kwasy omega 3 i 6 dbają o skórę psa oraz jego odporność dzięki czemu możesz się cieszyć zdrowiem ukochanego zwierzaka przez długi czas.