Najlepsze karmy dla psów z niewydolnością nerek

News

Masz pupila? Jeśli kochasz psy, to na pewno zdecydowałeś się na takiego zwierzaka. Są to bardzo towarzyskie istoty. Uwielbiają się bawić , szaleć, być głaskane i pieszczone. Jednak znaleźć psa nie jest niekiedy wcale łatwo jeśli szukamy określonej rasy, to musimy liczyć się z kosztami jakie temu towarzyszą. Szczeniaki osiągają cenę nawet kilku tysięcy. O takie nie jest trudno, problem jest znaleźć takie bez rodowodu, których nie chcemy wstawiać na wystawach, ale mieć po prostu jako pupile. Innym sposobem jest dogadanie się z właścicielem psa i wyjaśnienie, że rodowód potrzebny nie jest.
Jest jeszcze inne wyjście, które wydaje się być najbardziej rozsądne. Jest to zabranie psa ze schroniska. Jest to doskonały pomysł, ponieważ nie tylko zrobimy miejsce tam na następnego opuszczonego psiaka, ale także damy jednemu z podopiecznych dom. Taki pies jest bardzo wdzięczny za okazaną dobroć i kocha swojego właściciela. Może się jednak okazać, że wybrany psiak ma problemy ze zdrowiem. Może pojawić się niewydolność nerek, które nie jest dla psa bezpieczna. Trzeba wtedy stosować odpowiednio zbilansowaną dietę.

Na jakie karmy postawić?

PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS NF Renal Function Formula
Jeśli nerki zostaną uszkodzone, to nie mają one możliwości filtrowania toksyn. Gromadzą się przez to w organizmie. Skutkami są zanik apetytu, utarta zdolności koncentracji moczu co może spowodować odwodnienie i nagły spadek masy ciała. Bardzo ważne jest więc wczesne rozpoznanie objawów i podjęcie leczenia. Jednak ważne są w tym przypadku nie tylko leki, ale także odpowiednie składniki odżywcze. Dzięki nim możemy spowolnić postępowanie choroby. Poprawią one jakość życia naszego zwierzęcia. Bardzo ważne w takim przypadku jest zmniejszenie ilości fosforu w diecie. Dzięki temu, niewydolność nerek przestanie postępować. Choroba odbiera zwykle psom apetyt, dlatego też została stworzona karma PURINA PRO, która dba o zwierzaka, jest smaczna i zachęca go do tego, aby jadł. Postepowanie choroby jest zatrzymane, ponieważ w karmie graniczony jest fosfor. Białka są w niewielkich ilościach, ale bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu toksyny w organizmie się zmniejszają. Kwasy tłuszczowe są zaś odpowiedzialne za obniżanie ciśnienie krwi w nerkach, dzięki czemu działają one przeciwzapalnie.

 

HILL'S Canine u/d
Karma ta jest specjalnie przeznaczona dla psów, którym dolegają problemy z nerkami. Zawiera ona bardzo niską zwartość fosforu oraz białka. Dzięki czemu choroba nie postępuje. Możemy karmę znaleźć zarówno w postaci puszkowanej jak i suchej , aby psie wymagania zostały spełnione w jak największym stopniu. Stosujemy ja u dorosłych psów u których chcemy rozpuścić kamienie moczanowe i cystowe, przy niewydolności nerek oraz schorzeniach wątroby.


ROYAL CANIN Renal
Jest to puszkowana pełnoporcjowana karma dla psów dorosłych, które także mają problemy ze zdrowiem. Została ona tak skomponowana, aby twój pies cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem przez jak najdłuższy czas. Przy przewlekłej niewydolności nerek, należy pamiętać, aby karmę najpierw stosować przez 6 miesięcy, a jeśli chodzi o ostrą niewydolność, to maksymalnie 4 tygodnie.