Choroby wątroby u psa

News

Masz zamiar kupić sobie psa? Jeśli tak, to na pewno wiesz jak takim pupilem się zajmować. Jeśli nie , to bardzo ważne jest to, aby taką wiedzę posiadać. Pie nie jest jak człowiek, a więc nie możesz go karmić tym co chcesz ty. Jeżeli spożywasz żywność przetworzoną, słodycze, fast food`y itp. to twój psiak ma takim pożywieniu długo nie pożyje. Dlatego, zanim nabędziesz pupila, koniecznie dowiedz się jak powinna wyglądać psia dieta. Zwykle , większość ludzi kupuje dla swoich pupili karmę w sklepach spożywczych czy zoologicznych.

Niestety, nie zawsze jest to dobry wybór, jeśli nie potrafimy czytać składów i nie zwracamy na nie uwagi, to może się to źle skończyć dla naszego pupila. Najlepszym wyjściem jest całkowite wyeliminowanie z diety psa konserwowanego pożywienia oraz suchej karmy. Skutki spożywania przez pupila takiego rodzaju jedzenia, może się skończyć bardzo źle. Najczęściej na takim postępowaniu cierpi wątroba, która musi wszelkie toksyny z organizmu wyrzucić. Jakie choroby wątroby mogą u psa wystąpić? Choroba Rubartha – jest to tzw. Zakaźne zapalenie wątroby. Jest to choroba nieuleczalna na która zapadają najczęściej psy młode. Rozwijają się ona w ciągu tygodnia i zwykle kończy się u psa śmiercią. Do objawów należą krwawa biegunka, wymioty, ból brzucha , gorączka, brak apetytu. W przypadku tej choroby leczenie to tylko łagodzenie dolegliwości. Leki oddawane zwierzęciu regenerują wątrobą. Leptospiroza – wywołuje ja bakteria, która roznosi się poprze mocz. Jednym z rodzajów tej choroby jest ta, która atakuje właśnie wątrobę.

Objawy to zwykle gorączka, kiepski wygląd, krwawa biegunka, żółcenie dziąseł, wymioty, gorączka oraz zwiększone pragnienie. Le zenie niekiedy wymaga transfuzji krwi. Przewlekłe zapalenie wątroby – może być spowodowane ostrym zapaleniem wątroby, które nawróciło. Należy do niebezpiecznych chorób, ponieważ może zaatakować mózg. Jej objawy to spadek wagi przy normalnym apetycie, biegunka, wymioty, silne pragnienie, dziwne zachowanie , obrzęk brzucha.

Nie da się całkowicie psa wyleczyć. Jeśli nie został zaatakowany mózg podawać się powinno dobrej jakości pożywienie. Oboczne wrotne krążenie wątroby – jest to schorzenie genetyczne, które dotyka najczęściej szczenięta. W wątrobie są wtedy źle umiejscowione naczynia żylne. Przepływ krwi jest w takim przypadku nieprawidłowy. Krew nie jest dobrze oczyszczona i toksyny trafiają do krwioobiegu. Organizm jest zatruwany a szczeniak umiera. Wyleczenie jest możliwe po przeprowadzeniu przez chirurga operacji.