Dieta psa chorego na serce

News

Każdy kto czuje się samotny powinien mieć towarzyskiego zwierzaka. Takim przykładem zwierząt są psy. Są one bardzo towarzyskie, kochane i pełne energii. Doskonale nadają się na wiernego kompana, z którym można oglądać telewizję, podróżować lub iść na spacer. Jednak niektórym wydaje się, że zwierzak to zabawka. Nie można wziąć go po swoje skrzydła , a później wyrzucić. Przez takich ludzi w schroniskach dla zwierząt jest coraz mniej miejsca. Może Ty także powinieneś tam zajrzeć? Jednak zabranie takiego pupila, musi być dobrze przemyślaną decyzją. Wymaga on opieki, pielęgnacji, a w niektórych przypadkach opieki lekarskiej. 

Jeśli chodzi o choroby, to pamiętaj, aby w schronisku zapytać czy wybrany psiak nie ma jakichś dolegliwości oraz czy nie jest u niego stosowana specjalna dieta. Jeśli jest to dokładnie wypytaj jaka i czym jest spowodowana. Psy mogą zapadać na różne choroby zarówno nabyte jak i te genetyczne. Musimy więc wiedzieć kiedy ze zwierzakiem udać się do weterynarza i jakie objawy powinny nas niepokoić.

Chore serce u psa
U psów, kłopoty z sercem są dość częstą chorobą. Nie zważając na wiek, płeć czy rasę pupila , pojawiają się dość szybko. Istnieją jednak takie rasy, które są szczególnie narażone na takie dolegliwości. Na choroby dziedziczne, mogą cierpieć takie rasy jak m.in.: doberman, cocker spaniel, doh de brodeaux, buldog angielski i francuski. Choroby serca podzielić możemy na wrodzone i nabyte. Niestety objawy chorób serca trudno jest zauważyć bez badań. Bardzo ważne są więc profilaktyczne badania. Oznaki problemów z sercem to przyspieszony oddech nawet po niedużym wysiłku, siniejący język, niechęć do ruchu, kaszel w nocy i rano. Te psy, u których choroba serca została wykryta musza być cały czas leczone i poddane diecie.

Czym karmić?
W diecie u psów chorych na wady serca ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta, która nie pozwala na otyłość i zapobiega kacheksji. Powoduje ona nie tylko stratę masy ciała , ale także mięśni. Aby waga zwierzęcia nie spadała, musimy zadbać o to, aby pokarm był smaczny i atrakcyjny dla psa. Najczęstsza przyczyną kahceksji jest właśnie brak łaknienia przy czym zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na zmiany metaboliczne oraz energetyczne, dlatego walory smakowe odgrywają tutaj ogromna rolę. Warto do jedzenia dodawać sos pomidorowy z niską zwartością soli, mód, tuńczyka, jogurt. Nie można dodawać smaku karmie poprzez solenie jej. To czy będziemy karmić psa pożywieniem z puszki czy sami będziemy gotować zależy od tego, co będzie chory pies chętniej jadł.