Naturalne leczenie i zapobieganie chorobom wątroby

News

Ciągle słyszymy, ile to w naszym jedzeniu jest chemii. Spotykamy się z nią nie tylko w przypadku przetworzonego jedzenia, ale także owoców i warzyw, które są nawożone i pryskane. Starasz się zdrowo odżywiać? Jeśli tak, to na pewno jesz produkty ekologiczne i unikasz wszelkich konserwantów i szkodliwych związków chemicznych. Ale czy nie zapomniałaś o swoim zwierzaku? Jeśli sam się zdrowo odżywiasz, ponieważ obawiasz się chorób, to nie zapominaj o swoim psie. On też powinien mieć zapewnioną odpowiednią dietę, która sprawi, że będzie żył zdrowy i szczęśliwy.

Na pewno słyszałeś już o tym, jak bardzo napakowane chemią są psie karmy . Ci, którzy dbają o swoje zwierzaki na każdym kroku przypominają o tym, co w takich karmach się znajduje i jak szkodzi naszemu pupilowi. W dzisiejszych czasach trudno jest utrzymać swojego psa w zdrowiu, ponieważ bardzo ciężko znaleźć dla niego alternatywę dla kupnej karmy. Zostaje więc tylko jeden sposób a konkretnie gotowanie lub podawanie surowego jedzenia swojemu psu. Porządne i naturalne jedzenie, może przedłużyć życie naszego zwierzaka nawet o 5 lat. Musisz jednak odrzucić suchą oraz konserwowaną karmę.
Ważne znaczenie wątroby

Wątroba zarówno u człowieka jak i u zwierzaka odgrywa ważną rolę. Służy ona głównie do oczyszczania organizmu. To dzięki niej poprzez przezmiany chemiczne pozbywamy się z organizmu toksyn. Jest ona odpowiedzialna za ułatwianie trawienia oraz wchłanianie tłuszczów, które do niej docierają. U zwierząt, jest ona odpowiedzialna za produkcje glikogenu. Jest to tak zwana skrobia zwierzęca czyli magazyn energii. . Produkuje oraz magazynuje wybrane białka surowicy krwi.
Oczyszczanie tego narządu jest bardzo ważnie i opowiada za zdrowie zwierzaka oraz długość jego życia. Jeśli chcesz, aby Twój zwierzak był zdrowy , musisz w zdrowiu utrzymać jego wątrobę. Zacznij więc sam swojemu psu przygotowywać posiłki oraz dawać mu surowe produkty. Dawanie naszemu pupilowi karmu przetworzonej konserwowanej czy suchej, a także niskiej jakości i niewiadomego pochodzenia mięsa powoduje niedobory w żywieniu oraz schorzenia wątroby. Pamiętaj o systematycznym oczyszczaniu tego organu u psa. Powinieneś to robić raz na pół roku. Pies będzie miał dzięki temu więcej energii, lepsze trawienie, kondycję , piękną sierść i zdrową skórę. Oczyszczaj wątrobę psa, nawet jeśli ma on dobre wyniki, ponieważ zwierzę ciągle jest narażone na toksyny. Nie podawaj swojemu pupilowi mięs tłustych i z masarni, a także szpiku z dużych kości. Zwróć uwagę jeśli kupujesz tanie mięso – może się okazać , że są to odpady. Nie kupuj produktów od producentów z chin. Swojemu psu staraj się dostarczać naturalne po żywienie, które jest bogate w składniki odżywcze.